Sprawdź

Często zadawane pytania

Domena jest elementem adresu internetowego. Są one kojarzone najczęściej z nazwami własnymi firm. Domeny składają się z nazwy wybranej przez abonamenta oraz rozszerzenia. Oto przykładowe domeny: busywarszawa.pl, sklepzbutami.com.pl, warsztatszczecin.com. Wiele operatorów, u których dokonuje się zakupu domeny oferują przestępną cenę na pierwszy rok posiadania domeny. Cena różni się w zależności od rozszerzenie. Zakup domeny jest niezbędny do umieszczenia strony www pod własnym adresem. Wiąże się to z coroczną opłatą, która średnio powinna wynosić 100 netto/rok. Jeżeli płacisz za domene więcej - skontaktuj się z nami.

Hosting jest to miejsce, gdzie będzie przechowywana Twoja strona — dysk twardy udostępniony przez dostawcę usług internetowych. Jest niezbędny do zamieszczenia plików strony, które będą dostępne w postaci strony www pod wybraną domeną. Ceny hostingów mogą się różnić w zależności od powierzchni dyskowej. Osobiście polecamy dhosting.

dhosting

Certyfikat SSL jest protokołem sieciowym. Zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Dokonując zakupów w internecie warto zwrócić uwagę czy przy adresie strony www jest ikonka zamkniętej kłódki. Zapewni ona szyfrowanie Twoich danych podczas wysyłania ich na serwer - Twoje dane są bezpieczne. Należy uważać na strony, które nie są zabezpieczone. Obecnie szyfrowanie SSL jest ogólno panującym standardem w internecie. Jest on często darmowy i dołączany do domeny.

Responsywna strona www to taka, której budowa dopasowuje się do urządzenia, z którego jest wyświetlana. Elementy są tworzone w sposób elastyczny, tak aby dobrze wyświetlały się na każdym urządzeniu. Jest to obecnie standard panujący w sieci. Jest to element bardzo istotny podczas indeksowania strony w Google.

To najczęstsze pytanie, jakie dostajemy. Bez zapoznania się ze szczegółami projektu nie jesteśmy w stanie podać wyceny. Ceny naszych usług mogą się wahać od 1 000zł do nawet 15 000zł w zależności ile czasu zajmie dany projekt. Abyśmy mogli dokonać wycenu musimy otrzymać szczegółowy opis projektu - jeżeli takiego nie posiadasz pomożemy w jego przygotowaniu. Warto dobrze przygotować opis projektu, żeby uniknąć dodatkowych kosztów, które mogą się pojawić podczas pracy. Najczęściej są to zmiany, o których klient informują nas już po rozpoczęciu pracy.

O czasie realizacji informujemy po zapoznaniu się ze szczegółami projektu. W zależności od wielkości projektu może to trwać od kilku dni do nawet kilku miesięcy.

Zaufaj nam

Napisz do nas!

Skontaktuj się z nami, wypełniając poniższy formularz.
Odpowiemy bądź oddzwonimy najszybciej, jak to będzie możliwe. 😉