Skip to main content

Ile kosztuje strona internetowa? Poznaj cennik stron www w 2023 roku

W tym artykule poznasz cennik usług związanych z tworzeniem stron internetowych, sklepów internetowych, blogów i landing page’ów. Przedstawiony cennik jest bardzo orientacyjny, a orientacyjny koszt stworzenia strony www może być zupełnie inny dla każdej firmy.

1. Dowiedz się jakie są koszty utworzenia strony www w 2023 roku. Nasz artykuł pomaga znaleźć odpowiedź na wszystkie twoje pytania dotyczące cennika stron internetowych.

2. Sprawdź, ile kosztuje strona internetowa w 2023! Przeanalizujemy krok po kroku jak dużo będzie Cię to kosztować.

3. Czy interesuje Cię cena tworzenia strony internetowej w 2023? Z naszym artykułem poznaj wszystkie najważniejsze informacje i dowiedz się więcej o cenniku stron WWW.

4. Poszukujesz informacji o cenach tworzenia stron www? Wejdź na nasz portal i dowiedz się, ile będzie Ci to kosztować w 2023 roku!

5. Odkryj tajemnice cennika stron internetowych na rok 2023! Poznaj szlaki, którymi możesz podróżować przy tworzeniu swojej strony www oraz jej ostatecznego kosztu.

Patryk Talarek

Szacowany czas czytania: 8 minut

Ile będzie kosztować strona internetowa w 2023 roku?

Jaki jest koszt strony internetowej? To trudne pytanie i nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Koszt strony internetowej zależy od wielu czynników. Lubię porównywać to do ceny pojazdu w salonie samochodowym. Zanim poznamy cenę pojazdu, sprzedawca zapyta czego potrzebujemy, jakie udogodnienia musi posiadać pojazd, a dopiero na końcu zaproponuję dopasowany produkt do naszych wymagań i poda cenę. Tak samo jest w przypadku stron internetowych. Najpierw trzeba odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Dopiero potem, po wstępnej analizie można oszacować ile zajmie czasu i ile będzie kosztowało stworzenie Twojej strony. Strona wizytówka może kosztować 500zł, jak i 5000zł. Od czego więc zależy jaką kwotę będziesz musiał zapłacić?

Od czego zależy cena strony internetowej?

Koszt strony www zależy od kilku czynników:

  • Ilość podstron (np. strona główna, oferta, o nas, FAQ, kontakt),
  • design strony www,
  • funkcjonalności,
  • wybrany CMS,
  • firma wykonująca projekt,

Czy freelancer do stworzenia strony www to dobry wybór?

Prawdopodobnie freelancer zaproponuje ci najniższą cenę za stworzenie strony internetowej, bo ma najmniejsze koszty utrzymania działalności i nie musi opłacać pracowników czy wynajmu wielkiego biura w centrum miast.

Czy niska cena to słaba jakość? Odpowiedź brzmi nie. Na rynku można znaleźć ludzi, którzy naprawdę znają się na rzeczy i nie liczą za to ogromnej marży. Jednak trafienie na takiego może być stosunkowe niełatwe.

W obecnych czasach freelancerem może być każdy. Dlatego tak łatwo można natknąć się na osobę, która nie ma zbyt dużego pojęcia o tym, jak przygotować dobrą stronę www. Osobiście porównałbym kilka otrzymanych ofert i sprawdził co dokładnie otrzymam w podanej wycenie.

Zalety freelancera

+ niższe koszty,

+ większa elastyczność,

Wady freelancera

 często węższy zakres kompetencji,

 powodzenie projektu zależy od jednej osoby,

 niska odpowiedzialność

 zazwyczaj brak kolejnych usług,

Czy agencja interaktywna przygotuje profesjonalną stronę www?

Z pewnością tak! Agencje dysponują ludźmi, specjalistami, którzy mogą przygotować dla Ciebie naprawdę wspaniałą stronę. Wybranie firmy, specjalizującej się w tej dziedzinie na pewno niesie za sobą wiele plusów, takich jak dobra jakość, fachowa obsługa klienta, czy profesjonalne wsparcie po sprzedażowe. Niestety wybranie stosunkowo dużej firmy może wiązać się z wyższym kosztem realizacji witryny internetowej. Nie ukrywajmy, opłacenie grupy specjalistów musi swoje kosztować.

Drugim kluczowym czynnikiem jest format strony, której potrzebujesz.

Zalety agencji interaktywnej

+ szeroki zakres kompetencji,

+ profesjonalna obsługa klienta,

+ wysoka jakość usług,

Wady agencji interaktywnej

 wyższa cena,

 mało elastyczna współpraca

Strona One Page

Prosta strona. Jak nazwa wskazuje tego typu strony składają się tylko z jednej podstrony (przykładowy projekt). Cena takiej strony nie powinna być wysoka. Przedstawiony wyżej projekt to koszt rzędu 1000zł netto. My wykonaliśmy tę realizację wraz z projektem graficznym w kilka dni. Takie rozwiązanie jednak nie będzie najlepsze dla wszystkich. Raczej dla małych firm, które tylko chcą mieć swoją wizytówkę w internecie, ale klientów pozyskują inaczej.

Cena One Page’a

Koszt wykonania strony One Page: 1000-1500zł netto

Czas realizacji: 3-4 dni

Strona Landing Page

Często podobna do strony typu One Page. Landing Page są stronami, które są nastawione na sprzedaż i ukierunkowują odwiedzającego witrynę na jedną określoną akcje. Wypełnienie formularza, wykonanie połączenia lub czegoś jeszcze innego. Ich cena powinna być zbliżona do ceny strony typu One Page. Czyli w naszym przypadku kwota rzędu 1000zł netto.

Cena Landing Page

Cena: 1000-1500zł netto

Czas realizacji: 3-4 dni

Blog internetowy

Blog internetowy może być dodatkiem do Twojej strony firmowej lub zupełnie osobną stroną www. Jest to dobre rozwiązanie, jeżeli zależy ci na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach internetowych. Jest to rozwiązanie dla osób, które chcą podzielić się ze światem tym co robią. Najpopularniejszym narzędziem do prowadzenia bloga jest WordPress, pozwala on na relatywnie szybkie i proste zbudowanie bloga internetowego.

Cena bloga internetowego

Cena: 1500-3500zł netto

Czas realizacji: 5-10 dni

Profesjonalna strona internetowa

Rozbudowana strona www to idealne rozwiązanie dla firm. Tego typu projekty mają na celu dostarczyć klientowi wszystkich niezbędnych danych o i w rezultacie przekonać go do danej firmy. Tego rodzaju strony cechują się dopasowaniem do twojej firmy. Stworzenie design systemu, zaplanowanie komunikacji z klientem czy dobór kolorów, to tylko wierzchołek góry lodowej. Przy dużej ilości wejść na stronę, każdy szczegół zaczynam mieć znaczenie.

Koszt utworzenia strony internetowej w 2023

Utrzymanie strony internetowej nie jest drogie. Jeżeli strona www posiada system zarządzania treścią (np. WordPress) to koszt (w naszym przypadku) 100-200zł netto miesięcznie. Jest to kwota, która pozwoli na swobodne kontrolowanie stanu witryny oraz utrzymania bezpieczeństwa i aktualności oprogramowania. Koszt utrzymania strony www to przede wszystkim domena oraz hosting. Domena to koszt 80-120zł netto miesięcznie, a hosting to koszt od 50zł/rocznie do nawet kilku tysięcy. Zazwyczaj jednak jest to ta niższa kwota.

Cena strony firmowej

Koszt wykonania strony internetowej: 2500-5000zł netto

Czas wykonania strony internetowej: 7-14 dni

Pozycjonowanie strony www

Tutaj wszystko zależy od firmy i czynności wykonywanych w celu poprawienia widoczności w wyszukiwarkach internetowych. Tutaj ceny zaczynają się od 1000zł miesięcznie. Jest to proces, który przynosi owoce dopiero po dłuższym czasie. Czasami jest to kilka miesięcy, a czasami kilka lat.

Sklep internetowy

Powyżej przedstawiony cennik stron internetowych nie ma absolutnie żadnego zastosowania w przypadku tworzenia sklepu internetowego. Tego typu projekty są szyte dosłownie na miarę. Przygotowanie struktury sklepu internetowego, dokumentów RODO, regulaminu oraz integracji z przewoźnikami czy bramkami płatniczymi to podstawowe koszty w tego typu projektach. Dobrze wykonany sklep to niestety nie mały koszt, który zazwyczaj warto ponieść aby wejść na rynek.

Koszt wykonania sklepu internetowego: od 5000zł netto

Czas wykonania sklepu internetowego: od 20 dni

Tanie strony www- czy to ma sens?

Warto na początku zastanowić się w jakim celu potrzebujesz strony. Interesuje cię pozyskiwanie klientów, uwiarygodnienie firmy czy może to i to? Jeżeli wybierzesz najtańszego wykonawcę to nie możesz oczekiwać pasma rezultatów. W dzisiejszych czasach posiadanie strony bez skierowanego na nią ruchu mija się z celem. I tutaj czeka pułapka. Jeżeli wybierzesz taniego wykonawcę to jest duże prawdopodobieństwo że strona nie zostanie przygotowana do pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych. Ponadto jeżeli nawet skierujesz na nią ruch to może okazać się, że większość osób, które odwiedzą Twoją stronę wyjdą z niej, ponieważ wygląd strony www nie został odpowiednio przygotowany. W rezultacie, ty zapłacisz z kliknięcie w Twoją stronę, a klient opuści ją. Tak możesz spalić każde pieniądze jakie zainwestujesz w pozyskiwanie ruchu. Dlatego warto zainwestować w stronę, która w odpowiedni sposób przedstawi wizerunek Twojej firmy i zachęcie jak największą ilość osób do zakupu na stronie, lub skieruje użytkownika do przesłania formularza kontaktowego lub kontaktu telefonicznego.

Podsumowanie

Wiesz jakiej strony potrzebujesz? Przed skontaktowaniem się z agencją interaktywną lub freelancerem warto sprawdzić strony konkurencji. Zobaczyć co inni umieszczają na swojej stronie i zastanowić się co musisz pokazać swojemu klientowi. Całość najlepiej rozrysować na kartce A4, takie rozwiązanie na pewno pomoże przy tworzeniu wyceny Twojej nowej strony. Im bardziej precyzyjnie rozpisze się projekt strony, tym łatwiej i precyzyjniej będzie można przygotować brief i wycenę.

Jeżeli potrzebujesz, którąkolwiek pozycję wyżej wymienioną zapoznaj się z naszymi realizacjami i koniecznie daj nam o tym znać!

Ten post był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Jeden komenatarz do “Ile kosztuje strona internetowa? Poznaj cennik stron www w 2023 roku”

Twój adres email nie zostanie opublikowany.