Skip to main content

Ile kosztuje strona internetowa? Poznaj ceny stron www dla firm i nie tylko

Ile kosztuje strona www? To pytanie, na które każdy chciałby szybko poznać odpowiedź. Koszt strony wizytówki to kwota od 1000zł netto. Koszt firmowej strony informacyjnej z oferta kontaktem i prezentacją firmy (do kilku podstron) to koszt od 2500zł netto. Oczywiście cena Twojej strony www może być zupełnie inna. Zależy to od wielu czynników. W tym artykule poznasz ceny, korzyści płynące z dobrze zbudowanej strony www oraz wyjaśnimy wszystkie pojęcia, które musisz znać zanim zabierzesz się za szukanie wykonawcy Twojej nowej strony www.

Patryk Talarek

Szacowany czas czytania: 6 minut

Ile kosztuje strona internetowa dla firm?

Ile kosztuje strona internetowa dla firm? To trudne pytanie. Cena firmowej strony www zależy od wielu czynników. Lubię porównywać to do ceny auta w salonie. Zanim poznamy cenę pojazdu, sprzedawca zapyta czego potrzebujemy, jakie udogodnienia musi posiadać pojazd, a dopiero na końcu zaproponuję dopasowany produkt do naszych wymagań i poda cenę. Tak samo jest w przypadku stron internetowych. Najpierw trzeba odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Dopiero potem, po wstępnej analizie można oszacować ile zajmie to czasu i ile będzie kosztowało. Niewielka strona dla firmy może kosztować 500zł, jak i 5000zł. Od czego więc zależy jaką kwotę będziesz musiał zapłacić?

Od czego zależy cena stworzenia strony internetowej?

Wszystko zależy od firmy, która ma wykonać stronę www oraz od samej budowy i wielkości strony. To bardzo trudne pytanie i nie jestem w stanie na nie odpowiedzieć bez szczegółów projektu.

Strony internetowe wykonują zarówno freelancerzy, agencje interaktywne, software housy…

Czy freelancer do stworzenia strony internetowej to dobry wybór?

Prawdopodobnie freelancer zaproponuje ci najniższą cenę za stworzenie strony internetowej, bo ma najmniejsze koszty utrzymania działalności i nie musi opłacać pracowników czy wynajmu wielkiego biura w centrum miast.

Czy niska cena to słaba jakość? Odpowiedź brzmi nie. Na rynku można znaleźć ludzi, którzy naprawdę znają się na rzeczy i nie liczą za to ogromnej marży. Jednak trafienie na takiego może być stosunkowe niełatwe.

W obecnych czasach freelancerem może być każdy. Dlatego tak łatwo można natknąć się na osobę, która nie ma zbyt dużego pojęcia o tym, jak przygotować dobrą stronę internetową. Osobiście porównałbym kilka otrzymanych ofert i sprawdził co dokładnie otrzymam w podanej wycenie.

Zalety freelancera

+ niższe koszty,
+ większa elastyczność,

Wady freelancera

często węższy zakres kompetencji,
powodzenie projektu zależy od jednej osoby,
niska odpowiedzialność
zazwyczaj brak kolejnych usług,

Czy agencja interaktywna przygotuje profesjonalną stronę www?

Z pewnością tak! Agencje dysponują ludźmi, specjalistami, którzy mogą przygotować dla Ciebie naprawdę wspaniałą stronę. Wybranie firmy, specjalizującej się w tej dziedzinie na pewno niesie za sobą wiele plusów, takich jak dobra jakość, fachowa obsługa klienta, czy profesjonalne wsparcie po sprzedażowe. Niestety wybranie stosunkowo dużej firmy może wiązać się z wyższym kosztem realizacji witryny internetowej. Nie ukrywajmy, opłacenie grupy specjalistów musi swoje kosztować.

Drugim kluczowym czynnikiem jest format strony, której potrzebujesz.

Zalety agencji interaktywnej

+ szeroki zakres kompetencji,
+ profesjonalna obsługa klienta,
+ wysoka jakość usług,

Wady agencji interaktywnej

wyższa cena,
mało elastyczna współpraca

Strona One Page

Jak nazwa wskazuje tego typu strony składają się tylko z jednej podstrony (przykładowy projekt strony typu one page). Cena takiej strony nie powinna być wysoka. Przedstawiony wyżej projekt to koszt rzędu 1000zł netto. My wykonaliśmy tę realizację wraz z projektem graficznym w kilka dni. Takie rozwiązanie jednak nie będzie najlepsze dla wszystkich. Raczej dla małych firm, które tylko chcą mieć swoją wizytówkę w internecie, ale klientów pozyskują inaczej.

Pozycjonowanie strony One Page

To nie jest łatwe! Jedna podstrona to relatywnie bardzo mało treści dla Google’a. Nie ma co liczyć na pierwszą stronę w wyszukiwarce. Jedynie liczyć można na lokalne wyszukiwania z Google Maps. To natomiast również trzeba zaplanować i prawidłowo ustawić.

Cena strony One Page

Cena: 1000-1500zł netto
Czas realizacji: 3-4 dni

Strona Landing Page

Często podobna do strony typu One Page. Landing Page są stronami, które są nastawione na sprzedaż i ukierunkowują odwiedzającego witrynę na jedną określoną akcje. Wypełnienie formularza, wykonanie połączenia lub czegoś jeszcze innego. Ich cena powinna być zbliżona do ceny strony typu One Page. Czyli w naszym przypadku kwota rzędu 1000zł netto.

Pozycjonowanie Landing Page

To się praktycznie nie zdarza. Ruch na Landing Page kieruje się z kampanii reklamowych. jeżeli jednak ktoś ma ochotę ją pozycjonować to sprawa wygląda analogicznie jak w przypadku strony One Page.

Cena Landing Page

Cena: 1000-1500zł netto
Czas realizacji: 3-4 dni

Blog internetowy

Blog internetowy może być dodatkiem do Twojej strony firmowej lub zupełnie osobną stroną www. Jest to dobre rozwiązanie, jeżeli zależy ci na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach internetowych. Jest to rozwiązanie dla osób, które chcą podzielić się ze światem tym co robią. Najpopularniejszym narzędziem do prowadzenia bloga jest WordPress, pozwala on na relatywnie szybkie i proste zbudowanie bloga internetowego.

Pozycjonowanie bloga internetowego

Blogi pozycjonują się bardzo dobrze. Zawdzięczają to bardzo dużej ilości treści i zdjęć na stronie. Dobrze prowadzony blog to inwestycja na lata, który może przynieść bardzo wymierne korzyści.

Cena bloga internetowego

Cena: 1000-2500zł netto
Czas realizacji: 5-10 dni

Strona firmowa

Jak sama nazwa wskazuje to idealne rozwiązanie dla firm. Strony firmowe mają na celu dostarczyć klientowi wszystkich niezbędnych danych o Twojej firmie. Tego typu strony zazwyczaj składają się z najważniejszych zakładek: strony głównej, podstrony ofertowej(czasami kilku), podstrony „O nas”, Zakładki kontaktowej. W zależności od indywidualnych preferencji tego typu strony mogą być rozbudowywane (przykładowy projekt strony firmowej).

Pozycjonowanie strony firmowej

Pozycjonowanie strony, która ma kilka podstron jest łatwiejsza od strony One Page czy Landing Page. Warto jednak pamiętać, aby strona miała odpowiednio dużo treści, bo to ona jest kluczem do wysokich pozycji w wyszukiwarkach.

Cena strony firmowej

Cena: 2500-5000zł netto
Czas realizacji: 7-14 dni

Podsumowanie

Przed skontaktowaniem się z agencją interaktywną lub freelancerem warto sprawdzić strony konkurencji. Zobaczyć co inni umieszczają na swojej stronie i zastanowić się co musisz pokazać swojemu klientowi. Całość najlepiej rozrysować na kartce A4, takie rozwiązanie na pewno pomoże przy tworzeniu wyceny Twojej nowej strony. Im bardziej precyzyjnie rozpisze się projekt strony, tym łatwiej i precyzyjniej będzie można przygotować brief i wycenę.

Jeżeli potrzebujesz, którąkolwiek pozycję wyżej wymienioną zapoznaj się z naszymi realizacjami i koniecznie daj nam o tym znać!

Masz pytanie? Zostaw komentarz poniżej! ?

Ten post był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Jeden komenatarz do “Ile kosztuje strona internetowa? Poznaj ceny stron www dla firm i nie tylko”

Twój adres email nie zostanie opublikowany.